Europa a motoryzacja

Powstanie i rozwój samochodów osobowych nierozerwalnie wiąże się z kontynentem europejskim. To tu urodzili się Karl Benz i Gottlieb Daimler – osoby, którym motoryzacja zawdzięcza chyba najwięcej. Ich konstruowane pod koniec XIX wieku pojazdy były podwalinami powstania automobilów, które z czasem wyewoluowały do postaci pod jaką znane są do dziś.

Mówiąc o rozwoju motoryzacji nie sposób nie wspomnieć także innych konstruktorów europejskich – Wilhelma Maybacha, Johna Boyda Dunlopa, czy też bracia André i Édouard Michelin. Wszyscy oni dołożyli swój wkład w historię motoryzacji poprzez http://good-goods.pl/perkins/.

Europa była wyjątkowym miejscem dla rozwoju przemysłu samochodowego. To tu powstał pierwszy samochód stricte sportowy – Maserati. To również tu wyprodukowano pierwsze auto o nadwoziu samonośnym – Lancię Lambdę. W końcu to również tutaj powstał i przez lata produkowany był najbardziej popularny samochód świata – Volkswagen „Garbus”. Śmiało można więc postawić tezę że Europa była dla motoryzacji tym, czym Anglia dla piłki nożnej.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Designed by best suv - suv, lexus suv, ford suv