Jeździć hybrydą

jarmoluk / Pixabay

Globalne ocieplenie jest zjawiskiem wymuszającym zmiany w światowej gospodarce. Trend ten nie ominął również branży motoryzacyjnej. Dążenie producentów aut do sprostania wymogom współczesnego świata jest procesem zupełnie naturalnym. Przejawia się to przede wszystkim w konstruowaniu nowoczesnych silników – o mniejszej pojemności, oszczędniejszych, ale jednocześnie nie ograniczających możliwości aut.

Motoryzacja ulega zmianom praktycznie z dnia na dzień. Część producentów poszła zupełnie nową drogą konstruując samochody o napędzie alternatywnym. Przykładem takiego napędu jest napęd hybrydowy. Połączono w nim w jeden system dwa rodzaje napędy – silnik spalinowy oraz silnik elektryczny. Dzięki temu w samochodach tego typu w znacznym stopniu ograniczono emisję spalin i zużycie paliwa. Co więcej sprzężenie dwóch silników pozwala na odzyskiwanie niewykorzystanej energii wytwarzanej przez silnik spalinowy, choćby w czasie hamowania pojazdu.

Takie podejście do motoryzacji ma coraz więcej zwolenników, toteż należy się spodziewać, że technologia napędu hybrydowego będzie coraz doskonalsza i zarazem coraz powszechniej stosowana.

Be the first to comment on "Jeździć hybrydą"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*