W drodze do nowoczesności auta

ingaklas / Pixabay

Motoryzacja to dziedzina, która podobnie jak inne ulega stałym zmianom. Tempo pojawiania się nowinek technicznych nie ominęło również samochodów. Rozwój technologiczny aut w przeciągu ostatnich dwóch dekad jest bardzo daleko posunięty. Samochód przestał już być tylko prostym sposobem na przemieszczanie się z punktu a do punktu b.

Obecnie samochód staje się powoli domem na kółkach – wprawdzie nie nadającym się do zamieszkania, ale zapewniającym w czasie podróży wiele z udogodnień obecnych w mieszkalnych wnętrzach. Telewizja, internet, gry wideo, profesjonalne nagłośnienie – to tylko niewielki wycinek wyposażenia jakie możemy spotkać we współczesnych autach.

Do tego dochodzi szereg elementów wyposażenia w znaczny sposób ułatwiających kierowanie nim i poprawiających bezpieczeństwo. Stanowiące jeszcze kilka lat temu drogie dodatkowe wyposażenie systemy ABS i ESP są obecnie standardem w nowych autach. Do tego dochodzą układy, które potrafią same zaparkować samochód; kamery obrazujące przestrzeń wokół samochodu, które powoli wypierają tradycyjne lusterka; czujniki cofania; elektroniczna kontrola przeszkód na drodze, nawigacja gps i inne liczne elementy samochodu, które z prostego pojazdu zamieniają go w skomplikowane nowoczesne urządzenie.

Co warte uwagi postęp dokonuje się z dnia na dzień. Auta powoli przejmują od kierowców część jego obowiązków, więc bardzo łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której kierowca będzie już zbędny, a wszystkie osoby jadące w samochodzie będą już tylko pasażerami.

Be the first to comment on "W drodze do nowoczesności auta"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*